O spolku

Spolek Ústecká kulturní platforma ’98 působí v Ústí nad Labem od roku 1998. Založil ho Milan “Fred” Pištěk, bubeník, zpěvák a někdejší vydavatel hudebního časopisu Scene Report.

Hlavní náplní spolku bylo v letech 1998–2015 vydávání společenského měsíčníku Nové Ústecké Přehledy (v celkovém nákladu zhruba 300.000 kusů), který sloužil jako jediná oficiální informační brožura Statutárního města Ústí nad Labem.

K dalším aktivitám patří vydávání publikací s lokální tématikou (mezi lety 2002–2008 spolek vydal publikace Naše město a jeho primátoři, Severní Polabí, Ústečané nejen v datech I. a II.), pořádání hudebních akcí včetně benefičních (Neziskovky neziskovkám, Útulek fest, Na tři akordy, Mezi proudy, Asie pod Labem) a iniciace různých veřejně prospěšných projektů (spolek napříkla inicioval rekonstrukci letního kina v Ústí nad Labem v roce 2002).

Od roku 2010 ve spolupráci s dalšími organizacemi pořádá Festival Sudety. Věnuje se také česko–německým výstavním projektům (Underground na Ústecku, Historické turistické trasy, Města obce osady a lidé severního Polabí), které aktuálně patří mezi hlavní aktivity spolku.